F.A.Q.

Jakie wykończenie podłogi będzie dla Ciebie najlepsze- olej, lakier czy może wosk?


Ile trwa remont podłogi drewnianej?


Szpary w parkiecie- jak się ich ustrzec?


Jak się przygotować do cyklinowania podłogi?


Na jakim obszarze działa państwa firma?

Naszą działalność zaczęliśmy w 2004 roku w Londynie. 

Ze względu na powrót do kraju w 2010 r.  przenieśliśmy nasze działania na rynek Polski, gdzie również rozpoczęliśmy produkcję podłóg. Jest nam bardzo przyjemnie, że doświadczeniem i wiedzą zdobytą przez  lata w Anglii możemy teraz podzielić się z Państwem w Polsce. Projekty montażu oraz renowacji podłóg realizujemy na terenie całego kraju, najczęściej w Warszawie i okolicach.

Jeśli chodzi o samą sprzedaż naszych produktów to możemy je wysłać do każdego kraju na Świecie.

Czy moja podłoga nie jest zbyt zniszczona żeby ją wycyklinować?

Wiele starych podłóg tak naprawdę wygląda na bardziej zniszczone niż w rzeczywistości są. Te podłogi które są pokryte wieloma warstwami różnych farb i lakierów są zazwyczaj lepiej zabezpieczone.

Już po paru minutach od rozpoczęcia szlifowania ukazuję się nam piękne, świeże drewno. Pozostałe uszkodzenia podłogi takie jak głębsze wgniecenia, pęknięcia lub szpary są naprawiane po głównym cyklinowaniu.


Czy podczas cyklinowania będzie dużo kurzu?

Nie da się uniknąć kurzenia w 100% ( choćby przy wyjmowaniu worka przeciwpyłowego z maszyny może spaść troszkę pyłu), ale wszystkie nasze maszyny są nowoczesne i w 99% przeciwpyłowe. Każda nasza maszyna jest podłączona do profesjonalnego systemu odsysania pyłu.


Ile czasu zajmuje wycyklinowanie podłogi?

Wycyklinowanie pokoju do 20m2 zajmuje zazwyczaj 1 dzień. Na polakierowanie lub olejowanie potrzeba dodatkowego dnia.

Zdarzyło nam się, że wycyklinowaliśmy salę konferencyjną o powierzchni prawie 400m2 w 1 dzień. Często szlifowaliśmy podłogi w restauracjach, przedszkolach, klubach nocnych i muzeum, gdzie musieliśmy wykonać pracę tylko w weekend.

Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że potrzebny jest dodatkowy czas na utwardzenie lakieru, oleju bądź wosku, w tym czasie podłoga nie powinna być używana-jak długo dokładnie doradzimy podczas wizyty.


W jaki sposób pozbyć się szpar?

Szpary powyżej 4mm ( zwykle między deskami sosnowymi) wypełniamy wklejając paski drewna. W ponad stuletnich podłogach nie wklejamy pasków z nowego, jasnego drewna, tylko dobieramy równie stare deski i z nich wypełniamy szpary.

Mniejsze szpary ( zwykle w parkiecie) wypełniamy mieszanką pyłu drzewnego pozyskanego podczas cyklinowania oraz żywicy. Mają państwo wtedy pewność że kolor szpachli jest identyczny z podłogą.


Lakier, olej czy wosk?

Różnica między lakierami a olejami/woskami polega na tym że lakiery tworzą twardą powłokę na powierzchni drewna a oleje/woski wsiąkają w głąb drewna. Konserwacja podłóg polakierowanych jest łatwiejsza i polega na zwykłym odkurzaniu i myciu powierzchni wilgotnym mopem ze środkiem czyszczącym. Natomiast powierzchnie olejowane/ woskowane należy pastować przynajmniej raz w miesiącu i raz na 1,5-3 lat należy podłogę gruntownie oczyścić przy pomocy specjalnego środka czyszczącego i ponownie nałożyć olej/wosk. Przewagą podłóg olejowanych i woskowanych jest to że powierzchnie częściowo uszkodzone można naprawiać miejscowo i nie będzie się to odróżniało od reszty podłogi. W podobnym przypadku przy podłodze lakierowanej niezbędne jest wyszlifowanie i ponowne polakierowanie całej powierzchni podłogi. Do wykończenia podłogi drewnianej w łazienkach lepiej sprawdza się lej, który dzięki swoim właściwościom ( olej wnika głęboko w drewno konserwując i impregnując je nawet do kilkunastu milimetrów w głąb jego powierzchni) zapobiega wchłanianiu nadmiaru wody przez drewno.

Podłoga olejowana, prawidłowo konserwowana nie będzie wymagała ponownego cyklinowania przez kolejne dziesięciolecia.

 

Podłoga polakierowana

Zalety

łatwa konserwacja

nieznaczne zabrudzenia

długi czas użytkowania bez konieczności renowacji

Wady

długi czas utwardzania ( do tygodnia)

nie można naprawić miejsc częściowo uszkodzonych

Podłoga olejowana/ woskowana

Zalety

głęboka impregnacja

możliwość wykonania remontów miejscowych

Wady

większe zabrudzenia

konieczność wykonywania regularnych konserwacji ( pastowanie raz w miesiącu)


Czy powinniśmy przeprowadzić remont domu przed ułożeniem/wycyklinowaniem podłóg czy po?

Zdecydowanie przed! Łatwiej jest zetrzeć ewentualną odrobinę kurzu z nowo pomalowanej ściany niż usuwać farbę z nowo polakierowanej podłogi. Jedyną rzeczą którą radzimy zostawić na koniec to ostatnia warstwa farby na listwach przypodłogowych. Oczywiście trzeba wcześniej przykryć podłogę.