REALIZACJE

  •  
SOhO Factory - REBEL ONE, Warszawa

SOhO Factory to w ostatnim czasie bardzo modna lokalizacja na Warszawskiej mapie. Jest to zrewitalizowany dystrykt przemysłowy, na którego terenie znajdują się budynki mieszkalne jak również galerie , restauracje ("Warszawa Wschodnia" Mateusza Gesslera) , biura architektoniczne oraz butiki. Jest to miejsce spotkań między innymi celebrytów. Odbywają się tu również festiwale i koncerty. W pobliżu znajduje się Stadion Narodowy i Dworzec Warszawa Wschodnia.

Żurawia 26, Warszawa - zabytkowa podłoga sosnowa w przedwojennej kamienicy

Właścicielka tego mieszkania, po rozmowie z kilkoma fachowcami od podłóg, była przekonana że podłogi nie da się już uratować. Trafiła do nas i sama stwierdziła że miała szczęście. Po naszych oględzinach okazało się że wcześniejsze stwierdzenia fachowców nie mają uzasadnienia. Dzięki dużemu doświadczeniu wiedzieliśmy co mamy robić żeby przywrócić 100-letniej podłodze jej dawny blask. Po zakończeniu prac właścicielka była zachwycona rezultatem. Żurawia 26 to jedna z naszych najbardziej udanych transformacji.

Al.Wyzwolenia, Warszawa - stary parkiet jesionowy - cyklinowanie

Podjęliśmy się renowacji bardzo starego parkietu jesionowego w mieszkaniu na wynajem (salon, sypialnia i korytarz) w centrum Warszawy. Podłoga była chyba najbardzej zniszconą podłogą w naszej karierze, końcowy efekt był jednym z najlepszych. Projekt wymagał przyklejenia ruszających się klepek, załatania ubytków, spachlowanie , cyklinowanie oraz woskowanie woskiem twardym olejnym firmy OSMO - bezbarwny mat.

 Warszawa, Mokotów - Parkiet HEXAGON jesionowy na ścianie.

"Parkiet? Tylko na ścianie! Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy czegoś nie wykombinowali w tej strefie naszego salonu. Sam stół i krzesła byłyby zbyt zachowawcze dlatego zdecydowaliśmy się na jesionowy parkiet… na ścianie. Po pierwsze wprowadził przytulną atmosferę w przestrzeni jadalnianej. Po drugie wydzielił oddzielną strefę w salonie. A po trzecie stanowi dodatkowe tło do zdjęć, które tak często przygotowujemy na bloga. 🙂 Przy ścianie z parkietem stanęła mobilna wyspa kuchenna, tu w roli kredensu. To się nazywa zagospodarowanie przestrzeni! "

Praga Północ, Warszawa - renowacja parkietu dębowego z lat 70 tych

Właściciel tego mieszkania, z czasów PRL, zastanawiał się czy jego parkiet dębowy w ogóle nadaje się do renowacji. W przeszłości parkiet był bardzo nieprofesjonalnie wycyklinowany, widoczne były liczne głębokie ślady po cykliniarce, powierzcnia nie była gładka. Po naszej usłudze podłoga jest bardzo gładka , wszystkie mankamenty zostały usunięte i podłoga nabrała blasku. Została zabezpieczona olejowoskiem najwyższej jakości, co gwarantyje wieloletnie bezproblemowe użytkowanie.

Ochota, Warszawa - stary parkiet dębowy - renowacja i zmiana koloru

W tym mieszkaniu w starej kamienicy na Warszawskiej Ochocie na podłogach zastaliśmy oryginalny ponad 60-cio letni parkiet dębowy. Delikatnie wycyklinowaliśmy parkiet nie zbierając więcej niż 1mm z grubości klepek. Największe szpary które miały około 1 cm szerokości wypełniliśmy paskami dębu a resztę mniejszych szpar pozostawiliśmy aby uwydatnić oryginalny charakter parkietu. Cała podłoga została potraktowana ciemnobrązowym woskiem.

Radzymin - stara podłoga sosnowa - cyklinowanie + listwy

Cyklinowanie ponad 25 letniej podłogi z desek sosnowych na dwóch kondygnacjach jednorodzinnego domu w Radzyminie pod Warszawą. Po wycyklinowaniu pożółkłych i wyłódkowanych desek, zamontowaliśmy cokoły przypodłogowe oraz ćwierćwałki. Cała podłoga została polakierowana poliuretanowym lakierem ekologicznym BONA półmat.

Dubois 8, ŚRÓDMIEŚCIE, Warszawa - szara podłoga sosnowa, pokój dziecięcy

Montaż nowej podłogi sosnowej z litego drewna w miejsce starej połamanej deski sosnowej z lat 50-tych. Projekt wymagał usunięcia starych desek, wypoziomowanie i dołożenie nowych legarów, montaż nowej podłogi, zmiana koloru na jasny szary, trzykrotne lakierowanie oraz montaż listew przypodłogowych.

Drayton Gardens,SOUTH KENSINGTON, Londyn - montaż parkietu dębowego na ogrzewanie podłogowe

Dostawa i montaż parkietu z litego dębu w pierwszej klasie, o grubości 22 mm na ogrzewanie podłogowe. Podwójna ramka z afrykańskiego WENGE, wykończone białym olejowoskiem. Sąsiadem naszego klienta jest aktor Harrison Ford.

Chester Square, BELGRAVIA, Londyn - montaż parkietu dębowego wzór CHEVRON

Ceny domów przy Chester Square sięgają ponad 100 milionów złotych. Nic dziwnego że wymagają specjalnych podłóg, takich jak nasz Dąb CHEVRON. Przygotowaliśmy podłoże, dostarczyliśmy parkiet dębowy, zamontowaliśmy i wykończyliśmy olejem. Sąsiadem z naprzeciwka była Św. Pamięci Lady Margaret Thatcher.